Icons/Social/GoogleCreated with Sketch.
adidas
BEZPŁATNA DOSTAWA PRZY ZAMÓWIENIACH POWYŻEJ 110 ZŁ I 100 DNI NA ZWROTY

Buty do biegania damskie

 
[285]
1 / 6
Strona:z 6

DAMSKIE BUTY DO BIEGANIA

Bieganie jest prawdopodobnie najlepszą formą aktywności fizycznej, jakiej możesz się podjąć. Uprawianie tego sportu nie tylko pomaga wyrzeźbić sylwetkę i zwiększyć wytrzymałość, ale też pozwala spędzić więcej czasu na zewnątrz. To zaś oznacza częstszy kontakt z czystym, świeżym powietrzem i naturalnym światłem. Jeśli chodzi o bieganie kobiet, adidas wie, jak ważny jest wybór odpowiedniego obuwia, które umożliwi częstsze treningi na dłuższych dystansach. Kolekcja damskich butów do biegania adidas obejmuje:
  • Buty do biegania po drodze
  • Buty do biegania w terenie
  • Buty do biegania na torze
  • Neutralne buty do biegania
  • Buty do biegania naturalnego
  • Stabilne buty do biegania
Jak wybrać najlepsze damskie buty do biegania?
To prostsze niż może się wydawać. Przede wszystkim, musisz określić typ nawierzchni, na której będziesz biegać. Drogi, tory, czy też szlaki w terenie wymagają różnych typów przyczepności oraz amortyzacji. Wpływ na wybór będzie miał również styl biegania oraz częstotliwość treningów. Przygotowujesz się do maratonu? Bierzesz udział w zawodach biegowych? A może biegasz okazjonalnie?

Profesjonalna ocena stylu biegania pozwoli ustalić, czy Twoje stopy wyróżnia supinacja, nadmierna pronacja, czy też charakter neutralny. Gdy już to ustalisz, możesz wybrać stabilne, damskie buty do biegania dla stóp z nadmierną pronacją, aby zapewnić im maksymalny komfort oraz wsparcie podczas biegu.

Idealne buty do biegania zależą od indywidualnych cech każdej kobiety. Nasze ciała różnią się pod względem sylwetki i rozmiaru, a sposób, w jaki stopy spotykają się z ziemią, jest zawsze inny. Wybierając typ amortyzacji obuwia, musisz wziąć pod uwagę swoją aktualną wagę. W czasie przymiarki rozważ model o pół rozmiaru większy, ponieważ w czasie aktywności fizycznej stopy przeważnie nieco powiększają się. Zanim jednak zaczniesz biegać w nowych butach, poświęć kilka dni, aby je rozchodzić.

Nie mamy wątpliwości, że pokochasz swoje nowe adidasy do biegania, jednak pamiętaj, aby nie używać tej samej pary zbyt długo. Mimo że przez długi czas będą wyglądać jak nowe, standardowe buty do biegania powinny być używane przez około 400 do 600 kilometrów. Co więcej, jeśli biegasz regularnie, upewnij się, że dysponujesz kilkoma parami na zmianę, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo kontuzji.

Pureboost X
Model adidas Pureboost X został stworzony specjalnie dla kobiet. Poczuj pozytywną energię dzięki wkładce BOOST™ na całej długości stopy oraz oddychającej, siateczkowej cholewce z dopasowującym się podbiciem. Odkryj obuwie adidas Pureboost X, które zapewnia mistrzowskie osiągi podczas każdego biegu.
Bieganie na utwardzonej drodze
Biegacze lubią drogi. Dzięki ciągnącej się kilometrami gładkiej nawierzchni to najłatwiejsze miejsce do uprawiania tego sportu. Kolekcja damskich butów do biegania adidas zapewnia odpowiednie wsparcie, abyś mogła w pełni wykorzystać swój potencjał. To gwarancja przyczepności w każdych warunkach pogodowych.
Bieganie na torze
Tutaj kończą się żarty. Buty do biegania na torze zostały zaprojektowane z myślą o jednym celu – szybkości. Obuwie adidas zapewni Ci nie tylko rekordową szybkość, ale i bezpieczeństwo, dzięki czemu nie musisz się obawiać kontuzji. Nasze buty są superlekkie – ważą około 200 gramów, co oznacza maksymalne przyspieszenie bez niepotrzebnego obciążenia.
Biegnie w terenie
Nie ma nic lepszego niż odkrywanie nowych miejsc pieszo. To właśnie umożliwia nasza kolekcja obuwia dla kobiet do biegania w terenie. Dzięki specjalnym właściwościom, takim jak przyczepność do każdej nawierzchni, dodatkowa ochrona stopy i cholewka zaprojektowana z myślą o bieganiu w terenie, poradzisz sobie również na nierównym, śliskim podłożu z ostrymi elementami – nawet strumienie nie będą Ci straszne. Sprawdź modele z membraną GORE-TEX®, która jest gwarantem wodoodpornej i oddychającej podszewki.
Bieganie na bieżni
Zdarza się, że aby zaliczyć swój codzienny bieg, musisz skoczyć na bieżnię. Często decyduje o tym pogoda, pora dnia albo po prostu... wygoda. Bez względu na zaplanowany dystans nasza kolekcja do biegania na bieżni została zaprojektowana z myślą o zwiększonym kilometrażu przy mniejszym zużywaniu obuwia.
Rodzaje butów do biegania
Zanim wybierzesz buty do biegania, ważne jest, aby określić, jaki bieg preferujesz. Istnieją trzy rodzaje biegu: neutralny, stabilny oraz naturalny. Typ neutralny oznacza, że Twoja stopa nie pronuje. Dlatego potrzebujesz większej amortyzacji, która zapewni Ci komfort podczas treningu. Bieg stabilny wymaga dodatkowej stabilizacji i dobrej amortyzacji, aby zniwelować pronację. Buty do formy naturalnej zostały wykonane tak, aby dokładanie dopasować się do stopy i wspomóc jej naturalny ruch.
BOOST
Przełomowa technologia BOOST™ maksymalizuje wydajność poprzez odzyskiwanie uwolnionej energii. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej amortyzacji technologia ta redukuje zmęczenie, pozwalając na dłuższy bieg. Poznaj najnowszą kolekcję damskich butów do biegania adidas z funkcją BOOST™.