W jaki sposób czyścić buty biegowe adidas?

Ostatnio zmienione: 29/05/19

Przewodnik po tym, jak czyścić i dbać o buty biegowe adidas

Bieganie w terenie jest niezłym wyzwaniem dla Twoich butów. Muszą stawić one czoło błotu, nierównościom terenu, brudnym i zakurzonym szlakom, nierównym chodnikom. Kilka prostych czynności pomoże Ci usunąć plamy z trawy czy błota, a także zarysowania, by Twoje buty wyglądały prawie jak nowe, nawet kiedy za nimi już wiele przebiegniętych kilometrów. Mamy tu dla Ciebie krótki przewodnik, jak czyścić i dbać o buty.

 

Wskazówki dotyczące czyszczenia

Jeśli czas na czyszczenie butów, zobacz, co trzeba, a czego nie można robić.

 

To trzeba robić:

Usuń nadmiar brudu – Użyj delikatnej szczotki, na przykład starej szczoteczki do zębów, aby usunąć kurz i zaschnięte błoto z powierzchni buta; rób to ostrożnie, by nie uszkodzić materiału i nie spowodować nowych zarysowań.

Przygotuj wodę z mydłem – Dodaj przyjaznego środowisku środka czyszczącego do ciepłej wody, wymieszaj, a następnie przemyj delikatnie zabrudzone części buta przy pomocy kawałka materiału.

Wytrzyj pozostałości środka czyszczącego – Przepłucz użyty materiał w ciepłej wodzie i zetrzyj nim pozostałości środka czyszczącego z powierzchni buta.

Wysusz buty – Susz buty w temperaturze pokojowej, włóż kilka ręczników papierowych lub nawet gazetę do wnętrza buta, by szybciej pozbyć się wilgoci.

Odśwież sznurowadła – Upierz lub po prostu wymień sznurowadła na nowe.

Przewietrz wewnętrzne wkładki – Wyjmij wkładki z butów podczas czyszczenia, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. W przypadku intensywnego zapachu, posyp wkładkę niewielką ilością sody oczyszczonej.

 

Tego nie można robić

Nie wrzucaj butów do pralki. Może to spowodować odbarwienia, a także uszkodzić materiał.

Nie stawiaj butów blisko grzejnika lub innego źródła zewnętrznego ciepła. Aby buty zachowały swój właściwy kształt, zawsze trzeba je suszyć w temperaturze pokojowej.

Nie używaj chemicznych środków czyszczących i wybielających.

Nie używaj twardych szczotek i nie trzyj zbyt mocno. To może poważnie uszkodzić materiałową lub siateczkową cholewkę w większości modeli butów, w tym także Pureboost i Ultraboost.

Jeszcze kilka dodatkowych wskazówek, jak utrzymywać buty w czystości:

 

Przechowywanie

Aby utrzymać buty biegowe w jak najlepszej formie, pamiętaj, aby nie zostawiać ich na zewnątrz. Słońce

Czy artykuł był pomocny?

Tak / Nie

Gdzie jest moje zamówienie?

Zaloguj się lub skorzystaj z funkcji monitorowania (Tracker), aby śledzić swoje zamówienie, rozpocząć zwrot, anulować lub sprawdzić status zwrotu pieniędzy.

Nadal nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie?

ZWRÓĆ SIĘ DO DZIAŁU OBSŁUGI KLIENTA

Pon.- Pt.: 08:00 - 18:00
Sobota 09:00 - 17:00